מיזוגים ורכישות

הדרך הנכונה למיזוג ורכישה – העסק הנכון בשבילך

תהליך רכישת עסק על פי אורי נוטע – שבעה צעדים לכל שותפות עסקית חדשה

צעד ראשון: לקחת אחריות

קיבלת החלטה לשלוט על העתיד הכלכלי שלך על ידי קניית עסק. להיות בעל עסק עצמאי זו הדרך הטובה ביותר לצבור הון ולקחת אחריות על עתידך. אורי נוטע זה הבחירה הנכונה, אני אלווה בכל השלבים בדרך לרכישת העסק הבא שלך. בואו נתחיל בתהליך למציאת עסק אשר מתאים במיוחד בשבילך!

צעד שני: הערכת מצב/בניית פרופיל אישי

עם כל רוכש עסק אקיים פגישה אישית. תחילת התהליך מחייב  איסוף אינפורמציה מפורטת עליך כדי לקבוע את היכולות הפיננסיות שלך, את היכולות והכישורים שלך, ניסיון, מטרות ויעדים בחיים האישיים שלך. מידע זה מסייע לי להבין את מחויבותך לתהליך ולקבוע את סוגי העסקים הטובים והמתאימים ביותר עבורך. לאחר בניית  "הפרופיל העסקי" שלך ניתן להתחיל בתהליך החיפוש עבור העסק הנכון ביותר עבורך (עסק קטן, עסק גדול, זכיינות…) באמצעות המערכת המתקדמת שלי.

צעד שלישי: למידה/מחקר

תהליך רכישת עסק הינו תהליך מורכב ודינמי אשר מחייב בחינה מעמיקה של הסביבה העסקית אליה אתה שואף לחדור. אני אעניק את הכלים הרלוונטים ואת האינפורמציה הנדרשת על מנת למקסם את הבטחון בקבלת ההחלטה אודות רכישת העסק.

בדרך המשותפת עם אורי נוטע תלמד על הנקודות המהותיות אותם נדרש לבחון בתהליך רכישת העסק, כיצד מעריכים שווי של עסקים ולבחון עסקים מהמאגר העסקים. כמו כן, נוכל להפנות אותך לגורמים המתאימים בתחום של הלוואות לעסקים.

צעד רביעי: חיפוש ובחינה ראשונית

במסגרת תהליך רכישת עסק קיים, נדרשת בחינה של אינפורמציה רבה – מיקום העסק, חוזה השכירות, ניתוח דוחות רווח הפסד ועוד כל זאת תוך שמירה מוחלטת על סודיות התהליך והנתונים העסקיים.

אני אלווה אותך בחיפוש אחר העסק הנכון עבורך תוך סיוע בחתימה על הסכמי סודיות, הצגת  מידע מפורט על העסק המבוקש  והשתתפות בפגישות עם הצד המוכר. בתהליך החיפוש נמשיך ונחדד את החיפוש אחר העסק המושלם, נבחן הזדמנויות עסקיות חדשות ונקיים פגישות עם בעלי עסקים למכירה עד שתמצא התאמה לשביעות רצונך לקראת העסק הבא שלך.

צעד חמישי: בדיקת נאותות/בחינת מסמכים

בשלב זה הינך נדרש להעביר לבעלי מקצוע מטעמך (רואה חשבון, עורך דין) את הנתונים לצורך בדיקתם.

אני אעזור בתיאום בין אנשי המקצוע של שני הצדדים כדי לסיים את שלב זה במהימנות ובמהירות המרבית. זהו השלב בו אתה אמור לאמת את כל הנתונים שקיבלת מהמוכר, לקבל חוות דעת מאנשי המקצוע שלך ולקבל החלטה עקרונית לגבי רצונך לרכוש את העסק ובאילו תנאים מסחריים.

צעד שישי: סיום המשא ומתן וסגירת עסקה

תהליך המשא ומתן מהווה שלב רגיש ו"נפיץ" שבסופו מתקבלת ההחלטה הסופית מטעם שני הצדדים ותשובה אחת חד משמעית – יש או אין עסקה.

לאור מורכבותו של שלב זה חשוב מאד שינוהל על ידי צד שלישי שיפעל לגישור בין הצדדים תוך שילוב של ניסיון רב בתחום וליווי התהליך מתחילתו.

אני אלווה את התהליך ונביא את הצדדים לידי הסכמה על התנאים הסופיים, תוך סיוע בגיבוש הסכם המכר לניסוח סופי  של באי כוחם של הצדדים, ותיאום מועד לחתימה על החוזה.

צעד שביעי: העברת הבעלות והחזקה בעסק

לאחר סגירת הפרטים האחרונים, חתימות על ההסכמים השונים וסגירת מועדי העברת הכספים, תתבצע העברת הבעלות בפועל מול העובדים, הספקים וגורמים קשורים נוספים. רצוי לקבוע תקופת חפיפה מספקת אשר תאפשר לך, הקונה, כניסה חלקה מבלי ליצור "רעידות אדמה" מסוכנות לעסק. אל תשכח, אני כאן בשבילך גם לאחר סגירת העסקה כדי לאפשר לך לנהל את העסק החדש שלך בצורה הטובה ביותר.

כיצד תאתר הזדמנויות עסקיות נהדרות? לחץ כאן
מאגר הזדמנויות עסקיות עדכני – צפה עכשיו

לחיצת יד בין 2 גברים

תנו לשינוי להתחיל

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולעשות צעד נוסף בדרך להשגת המטרות העסקיות שלכם