מכירת עסקים במהירות

 • איך למכור עסק במהירות האפשרית?
 • כיצד מוצאים את הקונה המושלם?
 • מאילו טעויות רצוי להימנע?

אורי נוטע  מתמחה בתחום של מכירת עסקים  תוך השגת העסקה הטובה ביותר עבורך. בדף זה ריכזנו עבורך את כל מה שצריך לדעת כדי למקסם את פוטנציאל המכירה של העסק, וכדי לזרז את הליך המכירה באופן דרמטי. 


למכור או לא למכור?

יש לך עסק, אתה פעיל בו מדי יום ודואג כל הזמן שהוא יתפקד. הנך אחראי על עובדים, על סחורה, על הזמנות, על השיווק, על ריצוי לקוחות, על בנקים ,ניירת, הנהלת חשבונות ובעצם על כל המערכת. אולי הגיע הזמן לבצע שינוי? החלטת שמספיק לך עם העסק הזה? מיצית את עצמך? הגעת למסקנה שזה כבר לא זה? הרבה בעלי עסקים מגיעים אל צומת דרכים, בו הם בוחרים למסור את העסק הקיים – ולצאת לדרך חדשה!

מכירת עסק, איך מתחילים?

קיבלת החלטה שאתה מעוניין למכור את העסק. מה עושים? מאיפה מתחילים? למי ניתן לפנות לקבלת ייעוץ דיסקרטי ומקצועי? שהרי צריך להיזהר לא לפגוע במערכת (בעובדים, בלקוחות, בספקים). מדובר לפעמים במשהו שהתבשל אצלך תקופה, וכעת צריך לקבל החלטות חשובות.

כנראה שהצעד הראשון והחשוב ביותר הוא פנייה למתווך המתמחה בתחום של מכירת עסקים. לא מתווך דירות ולא חבר מהתחום, אלא רק איש מקצוע מנוסה, אשר עוסק בתיווך עסקים בתור מקצוע והינו בעל ניסיון בשטח. כמו שיש אנשי מקצוע שיודעים למכור דירה או לתקן מחשב, יש אנשים שמומחים במכירת עסקים. ממש כך.

דילמות בהן נתקל כל בעל עסק…

 • איך מוצאים את הלקוח הנכון מבלי לחשוף נתונים מיותרים?
 • איך מוצאים מישהו שידע להמשיך את מפעל חייך\את דרכך ובצורה מוצלחת?
 • איך מאתרים לקוח איכותי שידע להעריך את מה שיצרת? שידע לשמר את ההישגים הרבים?
 • איך מנהלים מו"מ בצורה חכמה?
 • כמה כסף אקבל בפועל?


כיצד בוחרים את המתווך הנכון?

בתהליך מכירת עסק מעורב הרבה רגש, ולעיתים ישנם סנטימנטים, משקעים ושיקולים נוספים העלולים להשפיע ולהקשות על המכירה.

רק מתווך מקצועי, הגון מנוסה – שמבין את עולם העסקים והחיבורים העסקיים, ידע לבצע את המהלך המשמעותי הזה בצורה נכונה, ראויה וחכמה. מתווך עסקים מקצועי ידע להתייחס ברגישות ובהבנה והערכה מלאה לעסק וידע לאתר את הלקוח המתאים.

כיצד תהיה בטוח שהגעת אל האדם הנכון? איפה מוצאים מתווך אשר מבין את העסק ואת השוק בו אתה פועל? איך  מוודאים מראש שהוא "מבין עניין"? תמיד מומלץ לשוחח טלפונית לפני פגישה רשמית. נסה להתרשם ושאל אותו מה עיסוקו והתמחותו הספציפית, כולל האזור שבו הוא פעיל. לאחר מכן קבע איתו פגישה לא מחייבת בעסק ונסה להתרשם ממקצועיותו והבנתו.

תיווך עסקים ברמה אחת מעל כולם – לחץ לפרטים


דיסקרטיות ושמירת הנתונים –
חובה

הרבה בעלי עסקים חוששים שהמתווך יעביר פרטים וימסורי נתונים כלכליים לגורמים חיצוניים (ואף למתחרים). במידה ובוחרים מתווך מקצועי ומיומן, חשוב להתגבר על משוכה זו בכדי לאפשר למתווך לבצע את עבודתו. מתווך מנוסה ידע לסנן לקוחות לא מתאימים ויגן עליך ועל כל פרטי העסקה, עד למציאת הלקוח המתאים.

כיצד מזרזים את הליך המכירה?

כדי להפוך את הליך המכירה להרבה יותר יעיל ואפקטיבי, רצוי להכין מבעוד מועד את כל הניירת של העסק, כולל דוחות, נכסים, התחייבויות וכו'. את החומר כדאי לסדר בצורה קלה להבנה, כך שיהיה קל להציג אותו בהמשך ללקוח המתאים.

מה עוד חשוב לדעת לפני מכירת עסק?

 • חשוב להחליט שאתה באמת רוצה למכור ובשל לעסקה.
 • חשוב לבצע תאום ציפיות עם המתווך לגבי שווי העסק האמיתי.
 • כשמעריכים את שווי העסק (גורם חיצוני), חשוב להתנתק מהרגש ומהאגו האישי.
 • הערכת שווי אמיתית תביא בחשבון את מכלול הנתונים, ותעשה ע"י איש מקצוע מיומן בלבד.

סוד ההצלחה שלנו – חיבור עסקי נכון!

חשוב מאד לבצע חיבור עסקי נכון בין מוכר לקונה, ולא למכור מכונית ספורט ,מדהימה ויוקרתית, לאישה מבוגרת שנוסעת בתוך העיר.

אני מתחייב לנסות ולפעול בצורה המקצועית והדיסקרטית ביותר, כדי לקדם את מכירת עסקך. מיותר לציין שאת הזמן, המשאבים, הפגישות, הטלפונים וכל הפעולות היזומות שלי, אני מבצע על חשבוני ואני נבחן בסופו של דבר רק במבחן התוצאה.

לך כמוכר, אין מה להפסיד! בזמן שתמשיך לתפעל את העסק כרגיל, אני מתעסק במכירה. תשלום עמלה עתידי יבוצע רק במידה והצלחתי למכור את העסק שלך בתנאים שמתאימים לך ולשביעות רצונך. זו המומחיות שלי.

ממתין לשיחה ממך (לא מחייבת),

אורי נוטע – מתווך עסקי.


**
מחפשים שותף לעסק?

גם בנושא זה, כדאי מאד לפנות למתווך מנוסה, בעל ידע נרחב ועשרות שנים של ניסיון בשטח בעולם העסקים. רשת הקשרים הענפה שלנו, תסייע לך לאתר את השותף המתאים.

שותף הינו גורם משמעותי בעסק, ממש "כמו חתונה" ויש חשיבות יתר (מעבר לכסף) לאיתור ובחירת האדם המתאים.

הזדמנויות עסקיות – צפה במאגר העדכני שלנו
אודות אורי נוטע – תיווך עסקי ברמה הכי גבוהה שיש

תנו לשינוי להתחיל

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ולעשות צעד נוסף בדרך להשגת המטרות העסקיות שלכם